O MNE

Motto: " Jsem součástí tohoto světa a energie, kterou přijímám a následně předávám i v podobě mých výtvarných děl a energetických obrazů. " Vladimíra Kalach

Vladimíra Kalach (*1962) 

výtvarnice, malířka a lektorka

Popis tvorby:

Ve své tvorbě se zaměřuji převážně na krajinomalbu, kterou podávám především v realistickém pojetí barev. Inspirací je pro mne naše krásná česká příroda, která mne nabíjí energií a přináší radost při mé malbě.

Kromě krajinomalby se zaměřuji na enkaustické energetické obrazy.

Enkaustika patří mezi jednu z nejstarších malířských technik používanou již v Egyptě nebo v antickém Řecku. Jedná se o malování barevným horkým voskem na speciální papír nebo i malířské plátno. Každý "tah" rukou přináší velmi zajímavé efekty s úžasnými barvami a zajímavým světlem. Touto technikou tvořím energetické a doslova léčivé, pozitivní obrazy každému " přímo na míru ", neboť " Barvy jsou vlastně vibrace, které působí na naši psychiku. Ovlivňují naši náladu a zdraví..."

Opomenu-li dětství a studentská léta, výtvarné činnosti se profesně věnuji od roku 1994. Mé obrazy jsou v počátcích signovány VlMa nebo Martinková. Rok 2016 se stal v mém životě další novou etapou, kdy jsem se rozhodla naplno věnovat své lásce - výtvarnému umění, které mne odjakživa přitahovalo nejen vůní barev a pestrostí materiálů, ale hlavně se stalo smyslem života a duševním klidem přenášejícím se na malířské plátno. V tom roce jsem také začala svou tvorbu prezentovat pod značkou a logem Kalach Art, které vzniklo spojením příjmení Kalach a slova Art (umění) a vyznačuje se stylem a originalitou mé vlastní tvorby, která se odlišuje od ostatních výtvarníků. Od té doby jsou má díla signována V. Kalach.

Kromě malby a kresby se věnuji autorské tvorbě bytových doplňků, tvorbě přáníček doplněných o vlastní texty a literární činnosti.

Jsem členkou Sdružení výtvarníků ČR, Galerie Výtvarníků a dalších výtvarných skupin nejen pro Českou republiku, ale i zahraničí. Studovala jsem na Lidové konzervatoři v Ostravě a zdokonalovala se následným samostudiem včetně účasti na různých výtvarných workshopech.

S mou tvorbou se můžete setkat v soukromých sbírkách, ve významných kancelářích, v galeriích, výstavách nebo jiných veřejných místech v České republice i v zahraničí.

Výtvarné techniky: olejomalba, akryl, strukturální malba, kombinovaná technika, enkaustika, kresba, automatická kresba, pastel, uhel, koláž

Tvorbu mohou zájemci shlédnout a zakoupit na prodejních výstavách nebo v internetovém obchodu KALACH ART na webových stránkách https://www.kalachart.cz/

Odkaz na internetový obchod KALACH ART zde: