O MNE

Motto: " Jsem součástí tohoto světa a energie, kterou přijímám a následně předávám i v podobě mých výtvarných děl a energetických obrazů. " Vladimíra Kalach

Vladimíra Kalach (*1962) 

výtvarnice, malířka a lektorka

Popis tvorby:

Ve své tvorbě se zaměřuji převážně na krajinomalbu, kterou podávám především v realistickém pojetí barev. Inspirací je pro mne naše krásná česká příroda, která mne nabíjí energií a přináší radost při mé malbě.

Kromě krajinomalby se zaměřuji na enkaustické energetické obrazy.

Enkaustika patří mezi jednu z nejstarších malířských technik používanou již v Egyptě nebo v antickém Řecku. Jedná se o malování barevným horkým voskem na speciální papír nebo i malířské plátno. Každý "tah" rukou přináší velmi zajímavé efekty s úžasnými barvami a zajímavým světlem. Touto technikou tvořím energetické a doslova léčivé, pozitivní obrazy každému " přímo na míru ", neboť " Barvy jsou vlastně vibrace, které působí na naši psychiku. Ovlivňují naši náladu a zdraví..."

Opomenu-li dětství a studentská léta, výtvarné činnosti se profesně věnuji od roku 1994. Mé obrazy jsou v počátcích signovány VlMa nebo Martinková. Rok 2016 se stal v mém životě další novou etapou, kdy jsem se rozhodla naplno věnovat své lásce - výtvarnému umění, které mne odjakživa přitahovalo nejen vůní barev a pestrostí materiálů, ale hlavně se stalo smyslem života a duševním klidem přenášejícím se na malířské plátno. V tom roce jsem také začala svou tvorbu prezentovat pod značkou a logem Kalach Art, které vzniklo spojením příjmení Kalach a slova Art (umění) a vyznačuje se stylem a originalitou mé vlastní tvorby, která se odlišuje od ostatních výtvarníků. Od té doby jsou má díla signována V. Kalach.

Kromě malby a kresby se věnuji autorské tvorbě bytových doplňků, tvorbě přáníček doplněných o vlastní texty a literární činnosti.

Studovala jsem na Lidové konzervatoři v Ostravě a zdokonalovala se následným samostudiem včetně účasti na různých výtvarných workshopech.

S mou tvorbou se můžete setkat v soukromých sbírkách, ve významných kancelářích, v galeriích, výstavách nebo jiných veřejných místech v České republice i v zahraničí.

Výtvarné techniky: olejomalba, akryl, strukturální malba, kombinovaná technika, enkaustika, kresba, automatická kresba, pastel, uhel, koláž

Tvorbu mohou zájemci shlédnout a zakoupit na prodejních výstavách nebo v internetovém obchodu KALACH ART, který se nachází na webových těchto stránkách - Internetový obchod.

Kromě výtvarné činnosti jsem dostala do vínku velký dar. Každý má nějaký, jen ho mnohdy nepozná. Já jsem si své schopnosti začala uvědomovat až po roce 2008, kdy jsem doslova dostala druhou šanci na život. Poznala jsem, že mám nejen věštecký dar. Postupem času jsem v sobě objevovala schopnost práce s kyvadlem, možnosti diagnostiky a možnosti pomoci člověku na dálku, vypěstovala jsem si v sobě intuici. Ono jak se říká-život tě naučí, ale musíš umět vnímat a naslouchat. Ráda se podělím o mé zkušenosti a dovednosti.  Budu ráda, když využijete mých služeb. Děkuji.

Odkaz na internetový obchod KALACH ART zde: