III. ENERGIE BAREV ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU- VZDUŠNÁ ZNAMENÍ

30.11.2021

Abychom pochopili určitá znamení, pomůže nám znát živly, které jednotlivá znamení ovlivňují. Jsou to živly Oheň, Země, Vzduch a Voda.

  • Živel Vzduch symbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síla povznáší člověka nad živočicha. Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře. Zemskými znameními jsou Blíženec, Váha a Vodnář.


Blíženec(Gemini) 22.5.-21.6.(vládce Merkur)

ZÁKLADNÍ BARVA: žlutá

Lidé ve znamení Blížence obvykle preferují světle zelenou, béžovou či slonovou kost. Pocit důležitosti jim dodají světlejší odstíny fialové v kombinaci s bílou či béžovou. Ke zklidnění myšlenek je vhodná kombinace černé a bílé, jež vyjadřuje rozporuplnost. Pro jejich častou změnu nálad je třeba volit barvy radostné- žlutá a pastelové odstíny oranžové.

Váha(Libra) 23.9.-23.10. (vládce Venuše)

ZÁKLADNÍ BARVA: indigo

Váhy si potrpí na křiklavé barvy. Spolehlivě je dostane béžová, jemně žlutá nebo bílo-růžová kombinace, také je láká jemná žlutá, odstíny šedé s černou nebo bílou barvou. Posílení energií získají díky zelené v kombinaci se světle žlutými odstíny. K docílení rovnováhy a uvolnění se osvědčila bílá s růžovou. 

Vodnář(Aquarius) 21.1.- 20.2. (vládce Uran)

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá, modrá

Zrozenci vizionářského znamení Vodnáře jsou často spojováni s temně fialovou barvou. Volí i chladnější odstíny modré a zelené, bílou a stříbrnou kovové a elektrizující odstíny oranžové. Mladší ročníky láká neonová zelená, ale dobře se cítí i v černé, šedé a červené.