I. ENERGIE BAREV ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU- OHNIVÁ ZNAMENÍ

30.11.2021

Abychom pochopili určitá znamení, pomůže nám znát živly, které jednotlivá znamení ovlivňují. Jsou to živly Oheň, Země, Vzduch a Voda.

  • Živel Oheň je symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem.

Mezi ohnivá znamení patří Beran, Lev a Střelec...    

Beran(Aries) 21.3.-20.4.(vládce Mars)

ZÁKLADNÍ BARVA: červená.

Berani, energetičtí a aktivní lidé volí stejně povzbuzující barvy jako jsou odstíny červené, žluté nebo oranžové, zde však hrozí, že mohou zesilovat ataky jejich výbušnou, cholerické povahy, k jejímuž uklidnění se pak doporučují protikladné barvy jako ledově modrá nebo zelená. Když se necítí dobře, pomáhají studené odstíny modré, zelené a zklidňující růžová barva.

Lev(Leo) 23.7.-22.8.(vládce Slunce)

ZÁKLADNÍ BARVA: oranžová, zlatá

Lvi jsou rádi středem pozornosti, a proto volí zářivé a výrazné barvy. V jejich šatníku často najdete žlutou, oranžovou či karmínovou v kombinacích. Dominantou ke slavnostním příležitostem je zlatá a bílá, s oranžovou posilují energii, optimismus a osobitý charakter. Ke zklidnění jsou studenější odstíny modré nebo zelené.

Střelec(Sagittarius) 23.11-21.12.(vládce Jupiter)

ZÁKLADNÍ BARVA: světle modrá

Střelec je veselým znamením, kterému vládne planeta štěstí a optimismu - Jupiter. Dávají přednost ohnivým odstínům žluté, oranžové, zlaté a ohnivě červené, ale i zelené. Pro zklidnění jejich povahy volí barvy modro-zelené a chladnější citronově žluté, využívají též barvu bílou a šedou.