II. ENERGIE BAREV ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU- ZEMSKÁ ZNAMENÍ

30.11.2021

Abychom pochopili určitá znamení, pomůže nám znát živly, které jednotlivá znamení ovlivňují. Jsou to živly Oheň, Země, Vzduch a Voda.

  • Živel Země je symbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu.

Zemskými znameními jsou Býk, Panna a Kozoroh.

Býk(Taurus) 21.4.-21.5. (vládce Venuše)

ZÁKLADNÍ BARVA: modrá, oranžová

Býk je spojován s barvou jara-všechny odstíny zelené, které vyvolávají v Býku pocit klidu a vyrovnanosti. Energii Býkům dodává červen( tizianovská, temně rudá). Pro klidnější mysl jim poslouží barva hnědá nebo šedivá. Pokud Býkům chybí opora, pocit bezpečí jim dodá barva ochranná - černá a tmavě modrá (indigo).

Panna(Virgo) 23.8.-22.9. (vládce Merkur)

ZÁKLADNÍ BARVA : šedá, modrá

Znamení spojováno s přírodními odstíny, např. zlatavé odstíny, khaki, zelenou nebo hnědou, nesmí být příliš světlý ani tmavý. Povzbudí je oranžová a zlatavé nebo žluté tóny. Ke zklidnění jim dobře poslouží modrá.

Kozoroh(Capricornus) 22.12.-20.1. (vládce Saturn)

ZÁKLADNÍ BARVA: černá, zelená

Kozorohům se líbí tmavší barvy- dodávají jim pocit bezpečí. Konkrétně se jedná o odstíny tmavě modré, hnědé a černo-hnědé. Neodolají ani smaragdově zelené, stříbrné, šarlatové nebo temně fialové barvě. Kozorohové si libují v doplňcích, které často volí v modré nebo oranžové barvě, jsou vyznavači konzervativního vzhledu.